Trojúhelníkové okno v systému COR-70

Przedstawiamy jedną z naszych realizacji – Okno trójkątne w systemie COR-70. Innowacją jest zastosowanie powłoki przeciwsłonecznej. Dzięki niej ograniczony jest napływ gorącego powietrza z zewnątrz przy jednoczesnym zatrzymaniu zimnego wewnątrz. Przy tym rozwiązaniu okno zyskuje delikatną niebieską poświatę.
 
System z rodziny COR dostępny na naszej stronie:
https://zenaluminium.pl/uslugi/systemy-okienne-aluminiowe/okna-zawiasowe/

Czym są okna trójkątne szczytowe?

W nowoczesnej architekturze bardzo często występują kształty, które mają za zadanie wywołać zaskoczenie. Projektuje się jak największe powierzchnie przeszklenia w celu uzyskania maksymalnej widoczności. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby wykorzystać przestrzenie na poddaszach czy przy szczytach dachów. Tutaj zazwyczaj dwuspadowy dach łączy się powodując konieczność zastosowania okien trójkątnych.

Ze wzglądu na swoją konstrukcję okna trójkątne najczęściej wykonujemy jako stałe tzw. fixy. Możemy jednak w wyjątkowych sytuacjach zastosować podział poprzeczką pozimową dzięki czemu powstanie okno uchylne trójkątne. Jest to świetne zwieńczenie fasad czy przeszkleń frontowych w domkach jednorodzinnych typu „nowoczesna stodoła„.

POMYSŁY I INSPIRACJE NA OKNA TRÓJKĄTNE

 

cs_CZČeština
Tlačítko Zavolej nyníPotřebujete cenovou nabídku? Zavolejte na