FASADY I SZKLANE ŚCIANY DLA DOMÓW JEDNORODZINNYCH

Duże jasne przestrzenie to dominujący trend nowoczesnego budownictwa. Płynne przejście okien w taras lub ogród pozwala na uzyskanie smukłych linii i pogłębienie efektu przestrzeni. Stworzenie wielkowymiarowych szklanych elewacji stanowiących pomost pomiędzy stroną zewnętrzną, a wewnętrzną budynku to zadanie wymagające zastosowania ciepłych i stabilnych rozwiązań stolarki aluminiowej otworowej.

Coraz częściej rozwiązania szklanych ścian pojawiają się w nowym budownictwie jednorodzinnym i przebudowach budynków firmowych czy przydomowych. Jako producent systemów fasadowych posiadamy rozwiązania dostosowane do każdej branży. Nasza energooszczędna ślusarka aluminiowa jest coraz częściej wykorzystywana do realizacji tak ambitnych projektów. Jej cechami charakterystycznymi są wąskie profile o doskonałych parametrach cieplnych, zastosowanie odpowiednich szyb o wyśrubowanych współczynnikach energetycznych oraz nowoczesna stylistyka i wzornictwo.

Ciepłe fasady aluminiowe nadadzą obiektowi bardzo nowoczesnego, transparentnego charakteru. Są odporne na obciążenia wiatrem, zapobiegają stratom ciepła, oraz wykazują pełną szczelność przed wodą. Aluminium doskonale komponuje się z naturalnymi materiałami budowlanymi.

Koszt montażu fasady szklanej waha się od 180 zł do 250 zł za każdy metr kwadratowy. Wpływ na końcową cenę ma wiele czynników, a najważniejsze z nich to:

– rodzaj fasady (wisząca lub stojąca)
– wysokość fasady (konieczność użycia rusztowań, dźwigów itp)
– grubość i ilość szyb
– dodatkowe elementy np. listwy maskujące, rolety, obróbki końcowe
– lokalizacja montażu fasady (strefy w Polsce)

GALERIE INSPIRACE

cs_CZČeština
Tlačítko Zavolej nyníPotřebujete cenovou nabídku? Zavolejte na