ALUMINIUM GEVELS

Aluminium gevels to nowoczesne systemy służące tworzeniu efektownych budynków szklanych z wsparciem konstrukcji aluminiowej. Wykorzystywane między innymi przy budowie banków, hoteli, urzędów, biurowców, hal sportowych, salonów samochodowych, czy nowoczesnych pawilonów. Świetnie sprawdzą się tam, gdzie potrzebne jest odpowiednie doświetlenie wnętrza. Oprócz walorów czysto estetycznych, dzięki fasadom można uzyskać niepowtarzalny klimat w środku budynku. Zenaluminium oferuje systemy fasad oparte o rozwiązania fasadowe firmy Ponzio. Jako nieliczni w Polsce jesteśmy w stanie wykonać oraz zamontować najnowsze systemy fasad takie jak fasady słupowo ryglowe w kilku wariantach.

Fasady aluminiowe oraz szklane stanowią doskonałe narzędzie kształtowania współczesnej architektury i realizacji śmiałych wizji projektantów.

Najpopularniejszym rozwiązaniem wśród fasad jest system słupowo ryglowy jednak w swojej ofercie posiadamy również fasady panelowe czy wentylowane oraz oparte o system okienno drzwiowy. W naszej ofercie prezentujemy tylko podstawowe systemy fasad oferowanych przez naszą firmę. Każdą konstrukcję przeliczamy indywidualnie. Pracujemy na ponad 20 różnych systemach i nie zamykamy się tylko na jednym rozwiązaniu danego producenta. Fasady aluminiowo szklane charakteryzują się również niezwykłą wytrzymałością, całkowitą szczelnością oraz wysoką izolacją termiczną. Fasady oprócz stabilności konstrukcji czy niepowtarzalnego wyglądu są również bardzo funkcjonalne. W naszych rozwiązaniach wplatamy również systemy okienne z możliwością otworzenia czy przesunięcia skrzydła. Takie rozwiązania są zintegrowane z powierzchnią i zachowują nienaganny i stylowy wygląd.

Zalety fasad aluminiowych:

W konstrukcjach architektonicznych istnieje wiele zalet stosowania aluminium w porównaniu z innymi metalami. Projektując i budując budynki, zawsze ważne jest, aby spojrzeć na wszystkie możliwe korzyści, jakie może zaoferować metal. Wymieniliśmy niektóre z najważniejszych cech aluminium a tym samym konstrukcji fasadowych.

 • Aluminium jest bardzo lekkie
  Aluminiowe systemy fasadowe będą łatwiejsze do zainstalowania niż na przykład stalowe systemy fasadowe. Wynika to z faktu, że aluminium jest wyjątkowo lekkim metalem, ważącym jedną trzecią masy stali. Projektując fasadę, aluminium pozwoli zaoszczędzić koszty i jest łatwe w montażu co często stanowi barierę przy zamówieniach konstrukcji stalowych.
 • Odporny na warunki atmosferyczne i korozję
  Aluminium jest pokryte tlenkiem, ta powłoka naturalnie chroni metal przed korozją i innymi wpływami atmosferycznymi. Im więcej aluminium tym lepiej dla twojego budynku. Aluminium przetrwa kilka dekad.
 • Aluminium jest bardzo elastyczne
  Jeśli szukasz elastycznego metalu, aluminium jest najlepszym materiałem do wyboru. Jest łatwe do wygięcia i bardzo elastyczne. Dlatego z łatwością dostarczamy każdy system elewacyjny na zamówienie z aluminium. Również bardzo skomplikowane kształty.
 • Aluminium jest łatwe do recyklingu
  Ze wszystkich metali aluminium jest metalem, który bardzo łatwo poddaje się recyklingowi bez utraty jakości. Recykling zajmuje bardzo mało energii oraz łatwo je wykorzystać ponownie.

Standardowe systemy fasadowe dostarczane przez Ponzio na których pracujemy można znaleźć powyżej.

CHCESZ POZNAĆ CENĘ? PRZEDSTAW NAM SWÓJ PROJEKT A TECHNOLOG PRZYGOTUJE WYCENĘ.

CONTACT VOOR OFFERTES

Dariusz Krupski
+48 576 669 119

Adam Czapiewski
+48 884 212 165

ZenAluminum Sp. z.o.o
Szczecińska 65, 76-039 Koszalin
kontakt@zenaluminium.pl

  Naam of bedrijf (verplicht)

  Je e-mail (verplicht)

  Telefoonnummer (verplicht)

  Bericht

  Bestand bijvoegen (optioneel)

  nl_NLNederlands
  Bel nu knopOfferte nodig? Bel