Okna i drzwi z aluminium. Stolarka aluminiowa.

OKIENNICE ALUMINIOWE ZEWNĘTRZNE

Oferujemy Państwu wykonanie okiennic zewnętrznych różnego typu. Oferujemy okiennice zewnętrzne otwierane, przytwierdzone na stałe do muru, atrapy okiennic, okiennice zewnętrzne przesuwne oraz sterowane automatycznie.

Zewnętrzne okiennice aluminiowe firmy Zen Aluminium wykonane są z najlepszej jakości profili aluminiowych, okuć i mechanizmów.

Wszystkie nasze okiennice są lakierowane proszkowo przez firmę która posiada certyfikaty QUALICOAT i ISO 9001 : 2000. Okiennice są dostępne w dowolnym kolorze z palety RAL, anodowane oraz w kolorach drewnopodobnych (DECOR). Faktura drewna jest otrzymywana za pomocą technologii ” sublimacyjnej” niczym się nie odróżnia od faktury okien PVC w tych samych kolorach. Kupując okiennice z ALUMINIUM nigdy nie będziecie się Państwo martwić o ich konserwację. Jedyną rzecz którą trzeba robić to przetrzeć okiennice wilgotną szmatką kiedy się zakurzą.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo:

 

 1. Okiennice z lamelą stałą atrapą
  Są to okiennice wypełnione profilem przypominającym lamele stałe natomiast nie ma prześwitu między lamelami tak jak jest to w okiennicach z lamelą stałą. W tego rodzaju okiennicach po zamknięciu nie mamy dopływu światła.
 2. Okiennice z lamelami stałymi
  Są to okiennice w których lamele znajdują się zawsze w stałej pozycji w dół pod kątem ok. 30 stopni. W tego rodzaju okiennicach dopływ światła i powietrza jest ciągle taki sam.
 3. Okiennice z lamelami ruchomymi
  Są to okiennice wyposażone w specjalny system do ruchomych lameli, dzięki czemu możemy sami regulować dopływ światła i powietrza bez otwierania okiennicy. Każdy lamel jest wyposażony w specjalną uszczelkę dzięki której po zamknięciu lameli mamy całkowicie szczelną płaszczyznę. Przy tego typu lamelach istnieje możliwość zastosowania mechanizmu automatycznego do otwierania i zamykania lameli.
 4. Okiennice przesuwne
  Są to okiennice z rolkami zamontowanymi w specjalnie przystosowanych do tego prowadnicach. Okiennice przesuwne możemy wykonywać z panelem klepkowym, lamelą stałą atrapą, lamelą stałą oraz lamelami ruchomymi.

Okiennice ALUMINIOWE możemy produkować :

 1. w dowolnej konfiguracji wypełniającej ramę skrzydła np. pół skrzydła z lamelami stałymi lub ruchomymi, a drugie pół z panelem klepkowym lub odwrotnie.
 2. w dowolnej konfiguracji kolorystycznej.
 3. w łukach.

Zamontowane okiennice, nie tylko ozdobią nasz dom i ochronią nas przed złodziejami, czy przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale także wiatrem i chłodem, oraz hałasem. Dzięki eleganckim zaokrąglonym kształtom nasze okiennice będą długo ozdabiać Państwa dom.

Okiennice wypełnione panelem klepkowym

Są to okiennice wypełnione panelem poziomym lub pionowym o szerokości 100mm. W tego rodzaju okiennicach po zamknięciu nie mamy dopływu światła.

To najbardziej klasyczny typ okiennic. Skrzydła wypełnione są owalnymi lamelami położonymi w stałej pozycji, pod kątem ok. 30 stopni. Ograniczają one dostęp promieni słonecznych oraz chronią w dużym stopniu przed wzrokiem ciekawskich, za to od strony od strony wewnętrznej dają sporą możliwość obserwacji otoczenia. W tego rodzaju okiennicach, po zamknięciu skrzydeł dopływ światła i powietrza jest stale taki sam.

Okiennice z lamelami ruchomymi

Są to okiennice wyposażone w specjalny system do ruchomych lameli, dzięki czemu możemy sami regulować dopływ światła i powietrza bez otwierania okiennicy. Każdy lamel jest wyposażony w specjalną uszczelkę dzięki której po zamknięciu lameli mamy całkowicie szczelną płaszczyznę. Przy tego typu lamelach istnieje możliwość zastosowania mechanizmu automatycznego do otwierania i zamykania lameli.

 

Wygodne i komfortowe rozwiązanie. Okiennice wyposażone są w system elementów pozwalających obracać zespoły lameli wokół własnej osi i w ten sposób regulować dopływ światła i powietrza bez otwierania okiennicy. Miejsce styku lameli zabezpieczone jest uszczelką doszczelniającą układ oraz powodującą jego miękką pracę. Dla uzyskania maksimum komfortu, przy okiennicach z lamelami ruchomymi istnieje możliwość zastosowania elektrycznego mechanizmu do automatycznego sterowania lamelami. Kolejna zaletą lameli ruchomych, na którą zwracają uwagę zwłaszcza klientki, jest łatwy sposób utrzymania okiennic w czystości. Po ustawieniu lameli w pozycji zamkniętej uzyskujemy gładką, łatwą w konserwacji powierzchnię.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE

Call Now Button